Exploratief onderzoek en lerende netwerken
Het doel is om een gemeenschappelijke taal en kennis te ontwikkelen over het lerend vermogen van netwerken om impact te realiseren.
Lees meerHet Kenniscentrum Leven Lang Ontwikkelen van Fontys is een interdisciplinair onderzoekscentrum dat zich richt op het leven lang leren en ontwikkelen van werkende professionals. Onze kracht is dat we verbinding zoeken op drie niveaus: die van het individu, van de organisatie en van het netwerk eromheen. Immers, werkgevers en regionale samenwerkingspartners spelen een cruciale rol in leven lang ontwikkelen. Door met hen samen te onderzoeken, leren en innoveren, dragen we bij aan een duurzame regio, samenleving, werk en eigen gezondheid en geluk. Dat is waar we het voor doen.
Toekomst
Impact van technologie op werk
Hoe kunnen (jong)volwassenen hun toekomstige vaardigheden in verschillende sectoren en branches innovatief en meetbaar ontwikkelen?
Professional
Ontwikkelen als professional
Wat is er nodig om professionals meer controle te geven over hun eigen leer- en ontwikkelingsproces (LLO)? En hoe kunnen we hen hierbij ondersteunen (óók voor kwetsbare groepen op de arbeidsmarkt)?
Organisaties
Als organisatie leren en innoveren
Op welke manier kan er binnen een organisatie een cultuur worden gecreëerd en doorgevoerd die zich richt op leren en innoveren?
Netwerken en regio's
Samenwerken en leren van netwerken
Hoe kunnen we de integratie van leren, werken en innoveren in regio's verbeteren? Welke voordelen heeft dit en voor wie?
Het doel is om een gemeenschappelijke taal en kennis te ontwikkelen over het lerend vermogen van netwerken om impact te realiseren.
Lees meerWe willen meer inzicht krijgen in de aanjagers van leren en ontwikkelen binnen kleine teams die gericht zijn op een innovatievraagstuk en in hoe zij het leren en ontwikkelen aanjagen of stimuleren.
Lees meerEen lerende organisatie ontstaat niet vanzelf. Waarom is het zo belangrijk? Ontdek de cruciale rol van leidinggevenden bij het creëren van een lerende organisatie.
Lees meerIn het kenniscentrum bundelen we de kennis en expertise van verschillende lectoraten en strategische programma's binnen Fontys. Lectoraten verrichten praktijkgericht onderzoek, verzorgen onderwijs en helpen de beroepspraktijk te innoveren. Een lectoraat staat onder leiding van de lector, die expert is in een bepaald vakgebied. De lector werkt samen met een kenniskring, docenten en (externe) experts.
Het Kenniscentrum Leven Lang Ontwikkelen stimuleert organisaties en onderzoeksgroepen om hun krachten te bundelen om op deze wijze de impact te vergroten. Wil je meer over ons weten, of met ons samenwerken? Neem dan contact met ons op!
✉ levenlangontwikkelen@fontys.nl
Speciaal voor onze externe community (werkveldpartners, organisaties, MKB-ondernemers, kennisinstellingen, leidinggevenden, HR-specialisten, enz.) hebben we een nieuwsbrief ontwikkeld.
4 keer per jaar ontvang je een nieuwsbrief via e-mail, met daarin:
> De nieuwste ontwikkelingen op het gebied van LLO-onderzoek.
> Praktische tools die jij als professional direct kunt gebruiken.
> Verdiepende artikelen die relevant zijn voor jou als professional.
> We behandelen kwesties uit het werkveld en bieden oplossingen.
> Je blijft op de hoogte van LLO-evenementen, workshops en trainingen.
Fontys Hogeschool en de Universiteit Utrecht zijn verheugd om de benoeming van Dr. Marian Thunnissen aan te kondigen als bijzonder hoogleraar op de Fontys Leerstoel LLO.
Lees verderDE KRACHT VAN INTERNATIONALE STUDENTEN VOOR LOKALE ONDERNEMERS Marian Thunnissen en haar team nemen je mee in deze online sessie van 60 minuten.