Sprint naar content
Event

Openbaar college: De invloed van kunst en cultuur op ons welzijn

Kunst en cultuur vormen de smeerolie van onze maatschappij. Door het oproepen van emoties, het bieden van andere perspectieven of het ontsnappen aan de werkelijkheid geven kunst en cultuur ons leven meer kleur. Toch wordt dat niet door iedereen zo ervaren en ook in de politiek is er al jaren minder waardering voor deze ‘linkse hobby’, laat staan voor de dance- en nachtcultuur. Hoog tijd voor een herwaardering. Met lector Falk Hübner en onderzoeker Mark van Bergen gaan we op zoek naar inspirerende voorbeelden van hoe kunst en cultuur het verschil maken in onze samenleving.

De toegang is gratis, maar vooraf aanmelden is verplicht via het aanmeldformulier.  

Fontys Hogeschool organiseert dit openbaar college in samenwerking met de Kennismakerij (bibliotheek Midden-Brabant).  

dinsdag 16 juni 2026

19:30 - 21:00 uur

Lochal Burgemeester Brokxlaan 1000 Tilburg

Gebouw: Lochal Burgemeester Brokxlaan 1000 Tilburg

Aanmelden

Positieve effecten

Volgens Falk Hübner reiken de positieve effecten van kunst en cultuur veel verder dan musea, concertzalen en bioscopen, want ook op veel andere plekken brengen kunstenaars mooie gesprekken op gang door samenwerking met bijvoorbeeld wijkbewoners of met patiënten in een zorginstelling.

Dat geldt ook voor de elektronische muziekcultuur, waar Nederland groot in is, maar waarover nog vaak klein wordt gedacht. Aan de hand van het promotieonderzoek van Mark van Bergen duiken we in de wereld van de dance-events. Hoewel deze door de associatie met drugs en lawaai vaak negatief in de media komen, blijken ze aantoonbaar invloed te hebben op het welzijn van de bezoekers.

Falk Hubner (links) en Mark van  Bergen

De sprekers

Falk Hübner, links op de foto, is lector Artistic Connective Practices bij Fontys Academy for the Arts. Hij onderzoekt hoe kunstenaars kunnen bijdragen aan de transformatie richting een duurzame en veerkrachtige samenleving. Hübner is afgestudeerd als componist en promoveerde in 2013 bij Universiteit Leiden op het interdisciplinaire onderzoek Shifting Identities, waarbij hij keek naar de professionele identiteit van muzikanten.

Mark van Bergen is schrijver, docent en onderzoeker op het gebied van elektronische muziekcultuur. Bij Fontys Hogeschool is hij oprichter en docent van de minor Dance Industry. Hij schreef meerdere boeken over de Nederlandse dancecultuur, waaronder het prijswinnende ‘Dutch Dance’. Momenteel doet hij aan Tilburg University promotie-onderzoek naar de relatie tussen dance-events en welzijn.

Inschrijven

Datum

dinsdag 16 juni 2026

Locatie

Lochal Burgemeester Brokxlaan 1000 Tilburg

Event type

Openbaar college

Tijd

19:30 - 21:00 uur

Aanmelden
Event

Jongeren aan het roer: Een jongerencampus voor en door jongeren.

Stel je een plek voor waar jongeren zélf aan het roer staan. Een inspirerende omgeving waar ontspannende activiteiten, persoonlijke ontwikkeling en mentale gezondheid samenkomen. Een plek die niet vóór, maar met jongeren wordt gebouwd. Tijdens dit Society College nemen we je mee in het ontstaan van deze Jongerencampus, een initiatief van Neos. Aan de hand van eerlijke en krachtige verhalen van jongeren, professionals, onderzoekers en studenten ontdek je hoe deze nieuwe ontmoetingsplek vorm krijgt — mét alle successen én de onverwachte uitdagingen die daarbij horen. We gaan met elkaar in gesprek over de dilemma’s die opduiken wanneer je jongeren écht mede-eigenaar maakt van hun eigen plek. Wat werkt? Wat schuurt? En hoe kunnen we dit soort waardevolle initiatieven laten groeien en duurzaam versterken? Kom luisteren, meedenken en vooral meebouwen. De toekomst van de jongerencampus maken we samen.

Thursday 21 May, 15:30 - 17:00
Campus Rachelsmolen (R13)
Masterclass

LLO LAB | Behouden is het nieuwe werven

Nieuwe mensen vinden is lastig. Mensen behouden misschien nog wel lastiger. Organisaties staan onder druk. Ervaren professionals stromen uit, teams raken overbelast en vacatures blijven openstaan. Zeker in sectoren waar mensenwerk centraal staat, voel je dat elke dag. Toch zoeken oplossingen vaak nog vooral naar méér mensen, terwijl de vraag misschien ergens anders begint. We vertrekken vanuit inzichten uit het onderwijs en bredere maatschappelijke organisaties, maar de opbrengsten zijn relevant voor iedereen die werkt aan duurzame inzetbaarheid, goed werkgeverschap en ontwikkeling op de werkvloer.

Thursday 4 June, 08:00 - 11:00
Eindhoven Emmasingel 28
Event

Symposium Nationale Weerbaarheid

*Draag bij aan een sterk weerbaar Nederland* Hoe zorgen we ervoor dat Nederland ook in uitdagende tijden blijft draaien? En welke rol kun jij daarin spelen als (toekomstige) professional? Tijdens het Symposium Nationale Weerbaarheid ontdek je hoe Defensie, bedrijven en onderwijs samenwerken aan een veerkrachtige samenleving en wat dat betekent voor jouw opleiding en loopbaan.

Tuesday 12 May, 12:15 - 17:30
Eindhoven De Rondom 1