

Jouw intro en kennismaking
Leer je studie kennen en maak vrienden voor het leven
Het verplichte deel is natuurlijk kosteloos en daarvoor hoef je je niet aan te melden. We gaan ervan uit dat je aanwezig bent. Neem je deel aan het uitgebreide introductieprogramma dan meld je je WEL aan en betaal je hiervoor een standaardbedrag.
Dat bedrag is inclusief een aantal maaltijden en alle activiteiten in en rondom Eindhoven. Kijk voor het uitgebreide programma op de website van SV Memos of kijk hieronder bij het programma. Je kunt je op de website van SV Memos ook meteen aanmelden.
Wil je echt kennismaken met je studiegenoten en vrienden voor het leven ontmoeten? Kies dan voor deelname aan de uitgebreide introductieweek. Het wordt een fantastische ervaring
Programma
Hieronder zie je alle activiteiten van de Purple introductieweek.
Let op: Het programma van elke introweekdag eindigt om 22:00, daarna is iedereen zelf verantwoordelijk om bij zijn of haar slaapplek te komen (thuis of iets wat je zelf hebt geregeld).
Moet je eerder weg op een bepaalde dag? Meld dit dan aan SV Memos (svmemos@fontys.nl) en wij gaan dan kijken wat we kunnen doen.
Tijdens deze dag maak je kennis met je klas, medestudenten, studiecoach, tutor en docenten van blok 1. Daarnaast maak je kennis met de studievereniging SV Memos en je studieomgeving.
Om een goede start te kunnen maken gaan we ervan uit dat iedereen aanwezig is.
Deel 1 - Kennismaken met de opleiding
- 10.00 - 12.00 uur: inloop
- 10.30 - 12.30 uur: start programma
- 15.45 uur: einde programma
Locatie: Fontys Sport en Bewegen, Theo Koomenlaan 3, Eindhoven
Tips:
- Zorg zelf voor lunch, de kantine is geopend. Let op in de kantine kun je alleen met pinpas betalen
- Zorg voor voldoende drinken
- Draag makkelijk zittende (sport-)kleding en neem zaalschoenen mee
- Neem een laptop en je studentenkaart mee
- Kun je niet aanwezig zijn meld je dan telefonisch af via 088 508 1111
- Let op: tijdens de opleidingsdag kun je ook de betaling van het landkamp (200 euro) voldoen
Deel 2 - Avondprogramma SV Memos
- 16.00 - 17.30 uur: Start Purple Introductieweek (kennismaken)
- 17.30 - 19.00: Programma SV Memos Diner
- 19.00 - 22.00: Programma SV Memos Quiz
Locatie: Fontys Sport en Bewegen, Theo Koomenlaan 3, Eindhoven
Tijdens deze dag maak je op een leuke manier kennis met de stad doormiddel van een stadsspel, zo leer je ook de studievereniging SV Memos beter kennen en je medestudenten.
- 11.15 uur: verzamelen in centrum Eindhoven (exacte locatie volgt)
- 11.15 - 13.30 uur: lunchen in de stad en uitleg stadsspel
- 13.30 - 16.00 uur: stadsspel
- 16.00 - 18.00 uur: dineren
- 18.00 - 22.00 uur: feest in onze stamkroeg @ Café Costa
Op woensdag is voor alle Fontys studenten een dag waarin het kennismaken met sportverenigingen in Eindhoven centraal staat. Daarnaast is er voor alle studenten van Fontys een Introfestival om het studiejaar samen in te luiden.
- 10.00 - 14.00 uur: Kennismaking sportverenigingen Eindhoven. Locatie: Student Sport Centrum Eindhoven
- 14.00 - 14.30 uur: eigen lunch
- 14.30 - 22.00 uur: Programma Fontys Purple Eindhoven en Introfestival. Locatie: Karpedonkse Plas Eindhoven
We sluiten de introductieweek af met een knaller! Namelijk met het Purple Festival*, in het Leijpark in Tilburg. Hier komt de gehele Fontys community samen.
- 13.00 - 22.00 u Purple Festival - Leijpark, Tilburg
Studenten uit alle Fontys steden van alle opleidingen komen samen naar het Purple Festival en genieten de hele dag van de artiesten en activiteiten die verspreid zijn over de verschillende podia. Zo sluit je de introductieweek in stijl af met een feestje waar je het met jouw nieuwe vrienden, klasgenoten en leraren nog lang over gaat hebben.
De heen- en terugreis wordt verzorgd door middel van bussen. Als jij al in Tilburg of omstreken woont kun je natuurlijk gewoon lekker op de fiets naar het Purple Festival!
Bekijk de line-up en meer info over Purple Festival* Een festival ticket is inbegrepen in jouw introductieweek inschrijving, deze hoef je dus niet los te kopen
Met SV Memos vertrekken we gezamenlijk vanuit Fontys Sport en Bewegen met bussen naar het festival en gaan we ook met de bus terug.
Op de laatste dag van de introductieweek sluiten we de week sportief af met zijn allen. Na de sportdag zit jouw introductie erop! We hopen dat je intens hebt genoten en veel nieuwe vrienden hebt gemaakt.
- 12.00 - 16.30 uur: Sportdag van SV Memos
- 16.30 - 19.00 uur: Dineren en gezamenlijk afsluiten
Heel veel succes tijdens je studie en tot ziens op Fontys Sport en Bewegen!
Locatie: Fontys Sport en Bewegen, Theo Koomenlaan 3, Eindhoven
Foto's en video's
Tijdens de introductieweek worden veel foto's en video's gemaakt. Vaak zijn dit foto's en video's gemaakt door professionele fotografen en filmers in opdracht van Fontys. Door deel te nemen aan de introductieweek ga je ermee akkoord dat de foto's en/of video's gepubliceerd worden (op o.a. social media, flyers, advertenties en websites). Geef gerust aan deze mensen door als je niet in beeld wilt zijn. Achteraf vragen om verwijdering mag ook via purple@fontys.nl
#purple2025
Wij vinden het superleuk te zien hoe jij Purple beleeft! Deel je foto's en video's met ons!
Volg Fontys op social media
Aanvullende info
Fontys Sport en Bewegen
Theo Koomenlaan 3
5644 HZ Eindhoven
088 508 1111
Essentials (paklijst)
Aangezien je op je eigen slaapplek moet verblijven hoef je in principe geen spullen van tevoren in te pakken voor de week. Als je je voor de hele week inschrijft krijg je ook nog een uitgebreide lijst met spullen die je nodig zal hebben, maar hieronder vind je een lijst met spullen die je tijdens de week sowieso moet/kan gebruiken:
Wat je NIET mag vergeten
- Sportkleding op de sportieve dagen
- Jouw introshirt (krijg je op dag 1)
- Portemonnee met betaalpas en legitimatiebewijs
- Telefoon
Ook heel belangrijk
- Fiets (is optioneel maar zeker aan te raden)
- Zorgpas (fysiek of digitaal)
- Zonnebrand
- Oplader/powerbank
- Bikini/badpak/zwembroek (voor sportdagen)
- Handdoek (voor sportdagen)
Overig
- Spelletjes (denk aan kaarten of wees creatief)
- Goed humeur :)
FAQ
De introductieweek van Fontys heet Purple en vindt plaats van 25 tot en met 29 augustus 2025. Het programma start met een kennismaking met medestudenten en docenten op onze Fontys locatie aan de Theo Koomenlaan 3 in Eindhoven.
De Purple Introweek bestaat uit een uitgebreid aanbod van activiteiten. Een deel van die activiteiten is specifiek voor jouw opleiding Sportkunde. Deze kennismaking met de opleiding is maandag. We gaan ervan uit dat je hierbij aanwezig bent.
Vanaf maandagmiddag wordt het programma ingevuld door Studievereniging MEMOS i.s.m. Purple. Kijk voor het programma op de website van SV MEMOS
of hierboven bij programma.
Het deelnemen aan de opleidingsactiviteiten op maandag is verplicht. Ben je daar niet bij aanwezig, laat dat dan weten via svmemos@fontys.nl. Er zijn ook een aantal Purple activiteiten en SV Memos activiteiten die gedurende de rest van de week worden georganiseerd. Aanmelden kan via deze website of hierboven.
Het kan voorkomen dat je door omstandigheden niet aan het hele programma kunt deelnemen. Ga vooraf in overleg met de intro-organisatie om te kijken hoe dit opgelost kan worden. Dit kan bij de aanmelding voor de introductie bij de opmerkingen of door een mailtje te sturen naar svmemos@fontys.nl.
Wanneer zou je die niet willen dragen?! Nee, zonder grappen. Neem je deel aan het programma van SV Memos en Purple dan krijg je je introshirt op maandag. Het dragen van het shirt is verplicht gedurende de hele week tijdens de activiteiten (dus tot 22.00u). Waarom? Nu weten jouw intro-ouders en de intro-organisatie wie bij onze opleiding hoort. Zo kunnen zij ervoor zorgen dat alles soepel verloopt. Het shirt blijft een herkenningspunt voor ons. Voor sommige activiteiten heb je het shirt ook nodig, maar daarover vertellen we nu nog niet te veel 😉.
Na 22.00u is elke dag het programma afgelopen en ben je niet meer verplicht het shirt te dragen. Als je ervoor kiest om niet een ander shirt aan te doen is dat geen probleem, weet wel dat je dan Fontys nog steeds representeert en dus de opleiding, gedraag je dan wel wenselijk!