Een goede manier om te onderzoeken of het beroep van docent bij je past is door deel te nemen aan een proefstudeerdag. Je krijgt algemene informatie over de lerarenopleiding en er is gelegenheid om vragen te stellen aan de studieadviseur. Daarna zul je aansluiten bij een les Universeel en krijg je een voorproefje van de lessen die je tijdens de studie zult gaan volgen.
Let op: Tijdens de proefstudeerdag krijg je algemene informatie over de lerarenopleiding en het docentschap. Wil je graag een goed beeld hebben van een specifieke lerarenopleiding (bijvoorbeeld Engels, Geschiedenis of Wiskunde), dan kun je deelnemen aan een meeloopdag. Hierbij loop je een dagje mee met de opleiding.
Programma
16.15 uur: Verzamelen bij receptie gebouw P1. Je wordt hier opgehaald door Irene van Loon en/of Younes El Waffaoui (lerarenopleiders) en Judith Boetzkes-Bergmans (studieadviseur).
16.30 - 17.00 uur: Welkomstwoordje en algemene informatie over het volgen van een lerarenopleiding en gelegenheid tot het stellen van vragen aan de studieadviseur.
17.30 - 18.00 uur: Pauze
18.00 - 21.00 uur: Aan de slag! Je sluit aan bij een college Universeel. Dit kan gaan over thema’s als (Ontwikkeling van-) de Professionele Identiteit, Realisatie van Leeractiviteiten, Leer- en Ontwikkelomgeving, Onderzoekend Vermogen en de Verantwoordelijkheid van het Primair Proces. Omdat dit een echte les is, hebben wij geen invloed op de inhoud ervan. Het doel is dat je een indruk krijgt van de dynamiek in een klas en de lesinhoud.
16:15 - 21:00 uur
Gebouw: Campus Stappegoor (P1) Verzamelen bij receptie gebouw P1
maandag 11 mei 2026
Tilburg Prof. Goossenslaan 1
Proefstuderen
Maximaal 40
16:15 - 21:00 uur