Krijg een goed beeld van hoe jouw opleiding eruit gaat zien.
Flexibel studeren in deeltijd betekent dat je je studie kunt afstemmen op jouw persoonlijke situatie en achtergrond. Het lesrooster staat vast, maar je plant zelf je eigen studieroute. Je studentcoach begeleidt hierbij. Je hebt veel vrijheid over de invulling van het werkplekleren (stage). Balans in werk, privé en studie vinden wij belangrijk:
Tijdens je intakegesprek wordt verder duidelijk waarvoor je eventueel vrijgesteld bent.
Met goede begeleiding, zowel op de opleiding als bij de opleidingsschool.
Dit verschilt per persoon en hangt af van je vooropleiding, ervaring, mogelijkheden en tempo.
Op maandagavond volg je vakinhoud en vakdidactiek, op woensdagavond didactiek.
Op dinsdagmiddag en -avond volg je vakinhoud en vakdidactiek. Daarnaast kies je zelf één dagdeel voor de algemene onderwijsvakken: dinsdagavond, woensdagavond of donderdagochtend.
Je legt een stevige basis in natuurkunde. Je verdiept je in mechanica, elektriciteit, warmteleer en optica. In Tilburg volg je ook vakken scheikunde en wiskunde, en is er extra aandacht voor de relatie tussen wetenschap en technologie. In Sittard leer je via het practicum hoe je experimenten opzet en resultaten vastlegt. Je werkt veel samen en past wat je leert meteen toe op je (leer)werkplek.
Je gaat verder de diepte in met thema's als atoom- en kernfysica, relativiteitstheorie, weerkunde, sterrenkunde en biofysica. Je leert je kennis toepassen in lessen voor leerlingen van verschillende niveaus. Wat je leert, oefen je direct in je stage.
In Tilburg gebruik je een kwart van de opleiding om te verdiepen of verbreden. Heb je al een bachelor? Dan krijg je daarvoor vrijstelling. Je kunt de ruimte ook gebruiken als voorbereiding op een extra lesbevoegdheid of de master.
Ieder jaar loop je stage en bouw je praktijkervaring op. Werk je al in het onderwijs? Dan kun je je baan gebruiken als stageplek. Je werkt aan je eigen ontwikkeling en krijgt begeleiding van je studentcoach en Fontys-docenten. In je laatste jaar sta je grotendeels zelfstandig voor de klas, in de onderbouw van havo en vwo, in het vmbo of in het mbo. Met je diploma kun je straks in het gehele tweedegraadsgebied lesgeven.
Samen met je studentcoach stel je een persoonlijke route op. Wat weet je al? Wat hoef je niet opnieuw te leren? Dat bepalen jullie samen.
Als je al een lesbevoegdheid, vakkennis of een bachelordiploma hebt, kun je de opleiding sneller afronden. Neem contact op met de opleiding voor meer informatie.
Bij Fontys Educatie volg je een vaste basis, maar is er ook ruimte om je eigen keuzes te maken. Zo kun je delen van je opleiding laten aansluiten op jouw interesses en op het soort leraar dat je wilt worden. Tijdens een open dag leggen we je hier meer over uit.
Benieuwd wat er allemaal staat te gebeuren tot en na het aanmelden voor deze opleiding? Bekijk het hele aanmeldproces.
We helpen je graag verder.