Sprint naar content

FAQ studiekeuzecheck

Veelgestelde vragen over de studiekeuzecheck

Als je je bij Fontys aanmeldt heb je recht op een studiekeuzecheck. Die bestaat uit ten minste een online vragenlijst en een check-in gesprek. Elke hogeschool heeft een eigen studiekeuzecheck.
Je ontvangt per gekozen opleiding een vragenlijst en een uitnodiging voor een check-in gesprek.
Er wordt niets getest! De Studiekeuzecheck is bedoeld om jou te helpen bij het maken van de juiste studiekeuze.
Nee, het kost je niets.
Nee, dat is niet nodig. Er zijn geen goede of foute antwoorden.
De vragenlijst is online beschikbaar en kan overal worden ingevuld. Het check-in gesprek wordt per opleiding anders ingevuld, bijvoorbeeld via een Skype/MS teams gesprek.
De studiekeuzecheck is geen selectieprocedure. Er zijn opleidingen die aanvullende eisen stellen als inschrijfvoorwaarden (zoals een auditie, sporttest etc.). Check specifiek bij de door jouw gekozen opleiding of dat het geval is.
Het moment waarop de 21+ toets en de online vragenlijst de Studiekeuzecheck wordt aangeboden, kan per opleiding verschillen. Informeer bij de opleiding van je keuze of er sprake is van een bepaalde volgorde.
Neem dan contact op met de opleiding.
Je zou de uitnodiging binnen 4 weken moeten ontvangen. Is dit niet het geval check dan je spam, of meld je bij je opleiding. Zij kunnen voor je uitzoeken wat er aan de hand is.
Als je je uiterlijk op 1 mei hebt aangemeld bij Fontys of een andere hogeschool dan is je advies nooit bindend.
Als je de volgende drie stellingen met ‘’Ja” kunt beantwoorden, kán je aanmelding na 1 mei invloed hebben op het studieadvies. 1) Mijn allereerste aanmelding voor het aanstaande studiejaar (bij Fontys of een andere hogeschool) heb ik gedaan na 1 mei. 2) Ik heb me aangemeld voor een voltijd opleiding die start op 1 september (= start van het reguliere studiejaar). 3) Ik heb me aangemeld op basis van een Nederlandse vooropleiding. Heb je drie keer met “Ja” kunnen antwoorden dan kan bij een negatief studieadvies, je inschrijving geweigerd worden. Als je het niet eens bent met je uiteindelijke advies, of als er bijzondere omstandigheden zijn dan kun je bezwaar maken. In de Regeling studiekeuzeadvies staat beschreven hoe je bezwaar kunt aantekenen.
Je kunt de vragenlijst maar één keer invullen. Tijdens het aanvullende check-in gesprek kun je natuurlijk altijd aanvullende toelichting geven.
Tijdens het check-in gesprek krijg je eventueel actiepunten mee die je helpen met de oriëntatie op een andere opleiding. Verder kun je binnen Fontys in gesprek gaan met een studiekeuzeadviseur.
Je kunt je gegevens wel meenemen, maar waarschijnlijk zal elke hogeschool graag haar eigen studiekeuzecheck afnemen.
Als je je aanmeldt voor een nieuw studiejaar, dan meld je je opnieuw aan en ontvang je een nieuwe uitnodiging voor de Studiekeuzecheck.

Ja, de Studiekeuzecheck is verplicht voor: Studenten met een aanmelding voor het 1e jaar van een voltijd Bachelor of AD opleiding.

Studiekeuzecheck is niet verplicht voor:
• Studenten met een aanmelding voor een deeltijd of duale opleiding
• Internationale studenten (student die zich o.b.v. een buitenlands diploma aanmelden)
• Studenten die zich inschrijven voor een opleiding waarvoor een selectieprocedure geldt