Sprint naar content

Leraar Geschiedenis

Leraar Geschiedenis

4 jaar
Bachelor
Voltijd
Start september
Nederlands
Sittard
Tilburg

Als geschiedenisleraar laat je leerlingen ontdekken hoe beelden over het verleden zijn ontstaan.

Hoe werkt aanmelden?

Bekijk de stappen

Kennismaken?

Open dagen en meer

Geschiedenis tot leven brengen in de klas van nu

Bij de opleiding Leraar Geschiedenis leer je hoe mensen vroeger leefden, dachten en keuzes maakten. Je ontdekt dat mensen anders naar het verleden kunnen kijken. Ook leer je kritisch omgaan met verhalen over vroeger. Zo begrijp je beter waarom de wereld nu is zoals die is. En je leert hoe je daar duidelijk les over geeft.

Past de opleiding Leraar Geschiedenis bij jou?

  • Je hebt veel interesse in geschiedenis

    En je wilt die interesse gebruiken om leerlingen enthousiast te maken.

  • Jij praat graag over de geschiedenis met de kennis van nu.

    Je wilt leerlingen kritisch leren denken met respect voor de mening van anderen.

  • Je kiest voor een standaardroute of maakt je eigen keuzes.

    Binnen de opleiding Leraar Geschiedenis is er ruimte om keuzes te maken die bij jou passen.

  • Twijfel je nog?

    Misschien is het Oriëntatiejaar Lerarenopleiding iets voor jou.

Bekijk ook deze opleidingen

Bachelor Leraar Geschiedenis in Sittard Topopleiding in de hbo Keuzegids 2026

Maurice

Docent Lerarenopleiding Geschiedenis Sittard

Bachelor Leraar Geschiedenis in Sittard verkreeg 4,5 van de 5 sterren en is erkend als Topopleiding in de hbo Keuzegids 2026! Mooi dat de persoonlijke aandacht voor onze studenten, de vakkennis en het enthousiasme van de lerarenopleiders zich hebben vertaald in deze waardering. Het is een stimulans om vooral zo verder te gaan.

Je leert dat je je eigen draai moet geven aan het onderwijs

Kelly

Student Lerarenopleiding Geschiedenis Tilburg

Deze opleiding biedt een erg goede balans tussen theorie en praktijk. Vanaf het eerste jaar kun je de geleerde kennis toepassen tijdens stages, en ervaar je direct hoe het is om voor de klas te staan. Het meest waardevolle dat ik heb geleerd, is dat je je eigen draai moet geven aan het onderwijs. Iedere leerling is anders, en het is belangrijk om te ontdekken welke technieken bij jou en je leerlingen passen. De opleiding biedt een goede basis voor het docentschap, maar ook voldoende ruimte om je eigen leerweg te vinden. Je kunt zelf kiezen voor meer of minder uitdaging. Als brugklascoach en docent help ik mijn leerlingen in hun loopbaan. Dat levert zowel mooie als uitdagende momenten op. Ik vind het geweldig om een echte bijdrage te kunnen leveren aan hun ontwikkeling.

Studenten opleiding Leraar Geschiedenis geeft les aan een klas
Jouw opleiding

Een duik in de geschiedenis én de wereld van het lesgeven

In de Lerarenopleiding Geschiedenis leer je de geschiedenis van binnen en buiten. Je kijkt naar verschillende periodes in de geschiedenis en naar wat die nog steeds betekent voor vandaag en morgen. Ook leer je hoe je lesgeeft in geschiedenis en hoe je zorgt voor rust en overzicht in de klas.

Jouw opleiding

Wat ga je leren?

  • Kennis van geschiedenis en goed lesgeven

    Je leert veel over geschiedenis en hoe je daar duidelijke en boeiende lessen over geeft.

  • Met vertrouwen voor de klas staan

    Je leert hoe je lesgeeft aan een groep, lessen maakt en leerlingen op verschillende niveaus beoordeelt.

  • Kritisch denken en samenwerken

    Je helpt leerlingen om een eigen mening te vormen, met respect voor die van anderen.

Jouw opleiding

Hoe zien de komende 4 jaar eruit?

Bij de hbo-opleiding Leraar Geschiedenis werk je veel samen met andere studenten, ook van andere opleidingen. Je leert geschiedenis niet alleen uit boeken, maar gaat ook op excursie. Omdat je ieder jaar stage loopt, krijg je steeds een beter beeld van het leraarschap en van de docent die jij wilt zijn.

Leraar Geschiedenis wijst iets aan op het bord
Jouw toekomst

Waar je ook werkt, jij brengt geschiedenis naar vandaag

Na de opleiding kun je aan het werk als leraar geschiedenis in de onderbouw van de middelbare school en op het mbo. Je kunt ook lesgeven in burgerschap of mens en maatschappij. Verder kun je doorstuderen voor een eerstegraads bevoegdheid waarmee je ook in de bovenbouw les mag geven. Liever buiten de klas werken? Dan kun je ook denken aan educatief werk, zoals examens maken of werken bij een museum.

Toelating & aanmelden

Toelatingseisen

  • Met een havo-, vwo-, of mbo-diploma (niveau 4) ben je direct toelaatbaar.

  • Heb je niet de juiste vooropleiding?

    Geen paniek! In sommige gevallen kun je alsnog worden toegelaten. Bekijk de volledige toelatingseisen voor alle mogelijkheden.

De campus

Bij Fontys beleef je de tijd van je leven en bouw je aan de toekomst

Ontdek onze campussen: mooie en goed uitgeruste studieruimtes, hippe koffiecorners en fijne campuspleinen. Alles voor groei en gezelligheid!

Kosten opleiding

Benieuwd wat deze opleiding kost?

Bereken je collegegeld eenvoudig met de collegegeldmeter. Naast collegegeld moet je ook rekening houden met andere kosten zoals studiemateriaal, een laptop en deelname aan de introductie. 

Collegegeld berekenen

Leraar Geschiedenis

Startdatum

September

Taal

Nederlands

Opleidingsduur

4 jaar

Opleidingstype

Bachelor

Opleidingsvorm

Voltijd

Locatie(s)

Tilburg, Sittard

Specificaties

Leraar Geschiedenis

Startdatum

September

Taal

Nederlands

Opleidingsduur

4 jaar

Opleidingstype

Bachelor

Opleidingsvorm

Voltijd

Locatie(s)

Tilburg, Sittard

Bekijk de stappen

Hoe werkt aanmelden?

Benieuwd wat er allemaal staat te gebeuren tot en na het aanmelden voor deze opleiding? Bekijk het hele aanmeldproces.

Leraar Geschiedenis

Van aanmelden tot starten

Benieuwd wat er allemaal staat te gebeuren tot en na het aanmelden voor deze opleiding? Bekijk het hele aanmeldproces.

  • Is dit jouw opleiding?

    Volg een studiekeuze event en check of het bij je past.

    Bekijk onze studiekeuze-events
  • 1 mei 2026

    Meld je aan voor de opleiding via Studielink. Doe dit vóór 1 mei.

    Check hier hoe aanmelden werkt
    Aanmelddeadline gemist?

    Aanmelddeadline voor Nederlandse studenten. Bekijk hier

  • Alles voor een Goede start

    Op Goede start vind je alles voor een goede start van je studie zoals aan te schaffen materialen, je laptop, info over je eerste lesweek en de introductie.

  • Kennismakingsbijeenkomst

    Maak op een informele manier kennis met studenten van jouw opleiding.

  • 24 augustus 2026

    Purple introductieweek

  • 1 september 2026

    Start eerste lesweek

  • Is dit jouw opleiding?

    Volg een studiekeuze event en check of het bij je past.

    Bekijk onze studiekeuze-events
  • 1 mei 2026

    Meld je aan voor de opleiding via Studielink. Doe dit vóór 1 mei.

    Check hier hoe aanmelden werkt
    Aanmelddeadline gemist?

    Aanmelddeadline voor Nederlandse studenten. Bekijk hier

  • Alles voor een Goede start

    Op Goede start vind je alles voor een goede start van je studie zoals aan te schaffen materialen, je laptop, info over je eerste lesweek en de introductie.

  • Kennismakingsbijeenkomst

    Maak op een informele manier kennis met studenten van jouw opleiding.

  • 24 augustus 2026

    Purple introductieweek

  • 1 september 2026

    Start eerste lesweek

Heb je een vraag?

We helpen je graag verder.

Stel je vraag over de opleiding

Vragen die wij vaak krijgen

Per leslocatie kunnen veldwerk, excursies, projecten of samenwerkingen verschillen. De locatie in Sittard is kleinschaliger. In Tilburg is de campus groter. Wat je ook kiest, je krijgt een goede opleiding en wordt een bekwaam docent geschiedenis. Kom vooral sfeerproeven welke locatie bij jou past.

Ben je benieuwd wat een (tweedegraads) leraar geschiedenis verdient? Je wordt als beginnend docent ingeschaald in LB met doorgroei naar LC. Je inschaling hangt af van je taken en verantwoordelijkheden. Op de website van de Rijksoverheid vind je de bedragen.

De werkgelegenheid voor een docent geschiedenis hangt vaak af van de regio waar je wilt werken. Onze ervaring is dat afgestudeerde studenten over het algemeen een baan in het onderwijs vinden. Vaak mag je bij je stageschool blijven. Ook buiten het onderwijs zijn er educatieve functies.

Met deze lerarenopleiding behaal je een tweedegraads lesbevoegdheid voor het schoolvak geschiedenis. Dat wil zeggen dat je aan de slag kunt in de onderbouw van havo/vwo, in het vmbo, mbo of volwassenenonderwijs. Wil je ook aan de bovenbouw lesgeven? Dan kun je aansluitend de masteropleiding Leraar Geschiedenis doen.