Bekijk de stappen
Open dagen en meer
De studie Leraar Godsdienst en Levensbeschouwing is meer dan leren lesgeven over religies. Alle facetten van de levensbeschouwing komen aan bod. In deze flexibele deeltijd hbo-opleiding volg jij een persoonlijke studieroute die je afstemt op jouw werk en privé.
Discussies over moeilijke onderwerpen ga je het liefst aan.
Je bent nieuwsgierig naar levensfilosofieën, gebruiken en spiritualiteit.
Je leert over de onderwerpen waar je nog geen ervaring mee hebt.
Tijdens de opleiding word je uitgedaagd na te denken over actuele ethische, politieke en levensbeschouwelijke kwesties. En over hun historische achtergrond. Je bedenkt niet alleen hoe je hierover in een diverse klas in gesprek kunt gaan, maar past dit ook direct toe op je (leer)werkplek.
Je leert een respectvol gesprek opstarten over zaken die voor mensen ‘heilig’ zijn.
Ga op onderzoek en krijg ook zicht op je eigen levensbeschouwing en spiritualiteit.
Je leert om vol vertrouwen voor de klas te staan én een veilig klasklimaat te creëren.
Er staat jou een afwisselend studieprogramma te wachten! Met een eigen leerroute combineer je jouw studie met je werk en privé. De kennis en ervaring die je al hebt, neem je mee in je studie. Heb je al een lesbevoegdheid en geef je al wat uren levensbeschouwing, dan kun je extra versnellen.
Na de opleiding tot docent levensbeschouwing in deeltijd ben jij klaar voor het onderwijs. Je praat met leerlingen over waar het in hun leven echt om gaat. Ook buiten de klas zijn mogelijkheden. Maak beleid voor een veilige school of werk voor een sociaal-maatschappelijke organisatie.
Geen zorgen. Je kunt mogelijk toch toegelaten worden. Bekijk de volledige toelatingseisen voor de mogelijkheden.
Onze campussen bieden veel om jouw talent en kennis optimaal te ontwikkelen en te laten bloeien.
Bereken je collegegeld met de collegegeldmeter. Buiten collegegeld heb je ook andere kosten zoals literatuur en materialen.
In sommige gevallen is subsidie mogelijk. Ontdek hier alle subsidiemogelijkheden.
Collegegeld berekenenSeptember, Februari
Nederlands
Bachelor
Deeltijd
Tilburg
4 jaar, verkorte route mogelijk
Benieuwd wat er allemaal staat te gebeuren tot en na het aanmelden voor deze opleiding? Bekijk het hele aanmeldproces.
We helpen je graag verder.
Solliciteer bij een school voor een leerwerkplek en word via (verkort) deeltijd- of een zij-instroomtraject lesbevoegd voor het vak levensbeschouwing. Er is een groot aantal vacatures waarmee je met deze opleiding aan de slag kunt.
Bij het vak van leraar levensbeschouwing komt meer kijken dan lesgeven in godsdienst, levensbeschouwing, filosofie en ethiek. Je hebt ook taken rondom klassenmanagement en mentorschap. Ook kun je schoolbreed ondersteunen bij beleid.
Een leraar godsdienst of levensbeschouwing krijgt net als andere leraren betaald volgens de cao voortgezet onderwijs, schaal LB of LC. Op de website van de Rijksoverheid vind je de salarisbedragen voor het voortgezet onderwijs, van begin- tot eindschaal.
Het is niet nodig om een kerkelijke achtergrond te hebben om godsdienstdocent te worden. Belangrijk is dat je de zin van het bestaan verkent. De opleiding richt zich op levensbeschouwing in algemene zin. En in diepere zin: krijg begrip van het leven en de wereld!