Sprint naar content

Kopie van Fontys Junior Academie

Bij Fontys werken we elke dag samen met partners uit het vo en mbo om de overstap naar het hbo zo soepel mogelijk te maken. Aansluitingsactiviteiten zorgen ervoor dat studenten op de juiste plek terechtkomen en met vertrouwen hun leerroute vervolgen. Bij Fontys hebben we deze activiteiten ondergebracht bij de Fontys Junior Academie. Op deze pagina vind je een overzicht van het aanbod.

Over de Fontys Junior Academie

De Fontys Junior Academie Techniek biedt al verschillende jaren aansluitingsactiviteiten aan voor leerlingen in het vo en studenten in het mbo. Vanaf studiejaar 2025-2026 vergroten we het aanbod met activiteiten vanuit verschillende domeinen (Economie & Communicatie, Educatie, Mens & Gezondheid/Paramedisch) in Eindhoven en campus Venlo. Door samen te werken met vo en mbo scholen kunnen we effectiever zijn in de regio en het juiste doen voor de toekomstige student.

Aansluitingsactiviteiten zorgen voor...

  • meer vertrouwen
  • realistische verwachtingen
  • een bewustere studiekeuze
  • de student op de juiste plek

Algemeen aanbod vo/mbo

Wil je als school in 1 dagdeel jouw leerlingen de kans geven om zich te oriënteren binnen 2 verschillende domeinen van Fontys? Kom dan naar de Brede Profieloriëntatie!

De Fontys domeinen Economie & Communicatie, Educatie, Mens & Gezondheid/Paramedisch en Techniek in Eindhoven bieden samen een programma van kennismaken, workshops en/of mini-colleges aan. Leerlingen kiezen vooraf zelf welke 2 domeinen ze willen ontdekken.

Het is een programma van 1 dagdeel (woensdag- of vrijdagochtend) en je kunt als school 3 voorkeuren aangeven.

*Maximaal 160 leerlingen per dagdeel

Aanmelden brede profieloriëntatie

Wil een leerling hulp bij het profielwerkstuk van een student of docent van een opleiding van Fontys, dan kan je leerling zichzelf aanmelden. Het is belangrijk dat de leerling al wel een onderwerp heeft gekozen en een concrete hulpvraag heeft.

De Fontys student of docent kan advies geven en er kunnen afspraken gemaakt worden over bijvoorbeeld het gebruik van voorzieningen, zoals meetinstrumenten, computers of software.

Het is belangrijk vooraf goed na te denken over de hulpvraag, want de student of docent heeft maar beperkt de tijd.

*Gaat het om een groepsopdracht? Dan meldt één teamlid zich aan. Op het aanmeldformulier geef je de namen van de andere teamleden door.

Aanmelden hulp bij profielwerkstuk

Het hbo voorbereidingsprogramma is bedoeld voor havo-4/5 en vwo-5/6 scholieren die een vervolgopleiding aan het hbo overwegen. De uitwerking van de opdrachten kan gebruikt worden als input voor de profielwerkstukken.

Biedt jouw school het nieuwe vak Havo Praktijkgericht Programma (PGP) aan? Een hbo voorbereidingsprogramma kan hier ook onderdeel van zijn.

Meer informatie over de hbo voorbereidingsprogramma's havo/vwo

Het hbo voorbereidingsprogramma mbo is bedoeld voor mbo-studenten die wellicht de overstap naar het hbo willen gaan maken. Ze werken samen in projectgroepen aan een casus of product van de opleiding van hun keuze. De uitwerkingen van de opdrachten binnen deze module kan ook gebruikt worden als input voor het samenstellen van het portfolio van het Keuzedeel Voorbereiding hbo.

Meer informatie over de hbo voorbereidingsprogramma's mbo

Diverse opleidingen binnen Fontys bieden gastlessen aan die gekoppeld kunnen worden aan praktijkopdrachten. De gastlessen worden (meestal) op locatie gegeven en afgestemd op het vraagstuk waar leerlingen mee bezig zijn.

Voorbeelden van mogelijke gastlessen zijn:

• Hoe maak je processen slimmer, sneller en efficiënter? - Technische Bedrijfskunde

• Hoe verbeter je een boodschap? - Communicatie

• Hoe zorg je voor een actieve leefstijl? - Sport & Bewegen

• Hoe werk je inclusief? - Sociale Studies

Op zoek naar een ander onderwerp/thema? We denken graag mee over de mogelijkheden.

Biedt jouw school het nieuwe vak Havo Praktijkgericht Programma (PGP) aan? Een gastles kan hier ook onderdeel van zijn.

Vraag een gastles aan

Onderzoek is overal om ons heen. In iedere opleiding en in ieder werkveld gebruik jij jouw onderzoekende houding om te leren, verbeteren en creëren. In deze training leren leerlingen van het havo en vwo op een laagdrempelige manier hun onderzoekende houding in te zetten. Dit gebeurt niet alleen vanuit de inhoud, maar ook vanuit loopbaanoriëntatie doordat de leerlingen een beeld krijgen van wat er op een vervolgopleiding verwacht wordt.

Deze training wordt aangeboden door een docent met een expertise op het gebied van onderzoek, zodat zelfs de docenten iets kunnen opsteken tijdens deze training! Dus heeft jouw school behoefte aan een expert op het gebied van onderzoek die de leerlingen enthousiast kan maken om nieuwsgierig en kritisch te zijn? Meld je dan aan!

Let op: deze training is altijd maatwerk om te zorgen dat zowel de scope en inhoud als de vorm aansluiten op het niveau en behoefte van de leerlingen en de fase waarin zij zich bevinden. Dit houdt in dat de trainer van tevoren afstemt met jou over wat er nodig is.

*Deze workshop is beschikbaar in periode 1 en de helft van periode 2. Deze training kan onderdeel zijn van het nieuwe vak Havo Praktijkgericht Programma (PGP) als jouw school dit aanbiedt.

Aanmelden hulp bij onderzoeksvaardigheden

Heeft jouw leerling een leuke opleiding gevonden? Stimuleer dan het bezoek aan een verdiepende studiekeuzeactiviteit zoals proefstuderen of meelopen. Zo krijgen leerlingen een realistisch beeld van de opleiding en kunnen ze beter bepalen of deze echt bij hen past.

Is er behoefte aan persoonlijk advies? Dan kunnen leerlingen eenvoudig een 1-op-1 gesprek plannen met een studiekeuzeadviseur om hun situatie en studiekeuze te bespreken.

Overzicht studiekeuze activiteiten per opleiding

Veelgestelde vragen

Dit loopbaanoriënterende programma helpt leerlingen bij het ontdekken van wat ze later willen doen. Daarom is het belangrijk dat ze ook kennismaken met het hbo. Zo krijgen ze een beter beeld van hun mogelijkheden na de havo. Fontys werkt graag samen met scholen die dit vak aanbieden. Er zijn verschillende manieren om samen te werken.

Fontys biedt verschillende activiteiten aan die kunnen worden ingezet als onderdeel van Havo-P, zoals:

  • Gastlessen
  • Workshop Onderzoeksvaardigheden
  • Hbo voorbereidingsprogramma's

Zie ook het algemeen aanbod vo/mbo.

Andere vragen of opmerkingen?

Heb je een vraag, opmerking of verzoek? Of wil je graag persoonlijk kennismaken? Neem contact op met junioracademie@fontys.nl of bel 088 508 55 42.

Nieuwsbrief

Bekijk de laatste nieuwsbrief, verzonden op 7 maart 2025