02
oktober
2026
|
10:48
Europe/Amsterdam

Studenten werken samen met YouTuber MasterMilo aan mini-achtbaan op wielen

Studenten  met YouTuber MasterMilo tijdens TechBeach

Studenten van de Fontys Minor Electric Drive werken samen met YouTuber MasterMilo aan de ontwikkeling van een volledig elektrische versie van de bekende RolKa. Het bijzondere voertuig, dat op twee wielen kan rijden en zelfs over de kop kan gaan, moet uitgroeien tot een innovatieve techniekattractie voor evenementen en techniekpromotie.

Wie geïnteresseerd is in techniek, kent MasterMilo waarschijnlijk al. Met zijn populaire werkplaatsvlogs op YouTube inspireert hij duizenden kijkers met bijzondere technische projecten, slimme oplossingen en een aanstekelijk enthousiasme voor techniek. Daarnaast organiseert hij jaarlijks TechBeach, een evenement waar het beleven, ontdekken en ervaren van techniek centraal staat.

Tijdens TechBeach ontstond de samenwerking tussen MasterMilo en Fontys. Een groep studenten van de Minor Electric Drive gaat samen met de YouTuber aan de slag met de ontwikkeling van een elektrische versie van de RolKa.


Van verbrandingsmotor naar elektrische aandrijving
WhatsApp Image 2026-09-25 at 14.39.02De RolKa is een bijzonder voertuig dat op twee wielen kan rijden en waarbij inzittenden zelfs over de kop kunnen gaan. Het concept heeft het voertuig inmiddels tot een ware YouTube-hit gemaakt. De RolKa wordt regelmatig ingezet tijdens evenementen om bezoekers op een verrassende en interactieve manier kennis te laten maken met techniek. De huidige versie wordt aangedreven door een verbrandingsmotor. Om het voertuig ook tijdens indoor evenementen in te kunnen zetten voor techniekpromotie, is het tijd voor een elektrische opvolger. De uitdaging voor de studenten is om dezelfde spectaculaire beleving te behouden, maar dan met een moderne, emissievrije aandrijflijn.


Van ontwerp tot realisatie
De studenten werken de komende maanden aan het complete ontwikkeltraject: van concept en ontwerp tot de realisatie van het voertuig. Hierbij krijgen zij begeleiding van zowel Fontys-docenten als MasterMilo zelf. Het project biedt studenten een unieke kans om hun kennis van elektrische aandrijfsystemen, voertuigtechniek en engineering in de praktijk toe te passen.

Vanuit de Automotive Campus in Helmond zijn de studenten inmiddels gestart met de ontwerpfase. De ambitie is om het ontwerp in november af te ronden, zodat direct kan worden begonnen met de bouw van het voertuig.


Mini-achtbaan op twee wielen
Het eindresultaat is niet bedoeld voor gebruik op de openbare weg, maar biedt vooral een spectaculaire techniekbeleving. Het is het beste te omschrijven als een mini-achtbaan op twee wielen.

Benieuwd naar de ontwikkelingen? Volg de kanalen van MasterMilo en Fontys voor updates, foto's en video's van het project. Via onderstaande link kun je alvast een kijkje nemen bij de kick-offbijeenkomst, die plaatsvond in de werkplaats van MasterMilo.

Auteur: Floor Notten
Fotografie: Fontys