Sprint naar content
 

Ruimte voor eenzaamheid

Sfeerafbeelding Fontys
Woensdag 1 oktober 2025 in Eindhoven, programma van 14.00 tot 17.00 uur.

Hoe kunnen we via de inrichting van onze (woon)omgeving bijdragen aan meer contact en verbondenheid? Op woensdag 1 oktober organiseren de Coalitie Aanpak Eenzaamheid van Gemeente Eindhoven, Ervaring die Staat en het Centre of Expertise Health van Fontys Hogeschool een netwerkbijeenkomst over eenzaamheid en de gebouwde omgeving.

We sluiten aan op de gesprekken en ontmoetingen van vorig jaar. Deze middag biedt opnieuw ruimte om kennis en ervaringen te delen, met inspirerende sprekers en gelegenheid om elkaar te ontmoeten.

Voor wie?

De bijeenkomst is bedoeld voor iedereen die met eenzaamheid te maken heeft, als professional, vrijwilliger of inwoner. En voor iedereen die wil bijdragen aan prettige sociale buurten.

Programma

Sprekers:

  • Pauline van den Berg is docent-onderzoeker op het thema Gezonde Leefomgeving, bij Fontys Hogeschool. Haar onderzoek richt zich op de vraag hoe de inrichting van de gebouwde omgeving kan bijdragen aan gezondheid en welbevinden, om op die manier buurten te kunnen creëren waar mensen zich thuis voelen en die uitnodigen om naar buiten te gaan en elkaar te ontmoeten. In haar presentatie gaat Pauline specifiek in op de rol van de gebouwde omgeving in gevoelens van eenzaamheid.
  • Architect Ianthe Mantingh (van Zijdekwartier architecten) laat ons zien hoe ruimtelijke ingrepen op alle niveaus, van buurt naar gebouw naar woning, kunnen bijdragen aan ‘vluchtige ontmoetingen’ - het cement van de samenleving. Zodat we niet alleen woningen toevoegen of renoveren en verduurzamen, maar ook verbinding tussen bewoners versterken, eigenaarschap vergroten en leefbaarheid verbeteren. Hiermee verankeren we sociale duurzaamheid in elke steen die we stapelen. Een overtuigend verhaal met concrete kansen, die overal blijken te liggen.

Markt van initiatieven

  • Organisaties en projecten presenteren hun aanpak en ideeën.

Netwerkborrel (van 17.00 tot 18.00 uur).

Aanmelden

Denk, praat en doe met ons mee. Je bent van harte welkom om één of twee introducees mee te nemen. Meld je even aan, dan zorgen wij dat er voldoende koffie klaarstaat

Tot ziens!

De kernpartners van de Coalitie Aanpak Eenzaamheid Eindhoven kijken ernaar uit om je te ontmoeten op woensdag 1 oktober!

Met vriendelijke groet,
Berdien Verhagen, Gemeente Eindhoven
Eric Schoenmakers, Fontys Hogeschool | Centre of Expertise Health
Pauline van den Berg, Fontys Hogeschool | Centre of Expertise Health
Dick Boonman, Ervaring die Staat

Sfeerafbeelding Fontys

 

Symposium

Datum en tijd
woensdag 01 oktober 2025
14.00 - 18.00 uur
Adres
Jan van der Wegestraat 2, 5622 JS Eindhoven

Locatie

Jan van der Wegestraat 2, Eindhoven

Locatiekaart op adres: Jan van der Wegestraat 2, Eindhoven