Sprint naar content

Fontys ICT Diensten voor scholen

Of je nu bij een middelbare school, mbo instelling, hbo instelling of universiteit werkt, werk samen met Fontys ICT en draag bij aan de vooruitgang van jouw school én het ICT vakgebied.

Bekijk de mogelijkheden hieronder. Voor meer informatie of om een van de diensten aan te vragen, neem contact op met één van de contactpersonen:

Danny Bloks
T: 06-19264367

Contactpersoon mbo en middelbaar onderwijs Tilburg e.o.

Stuur een mail

Claar Koenderink
T: 06-40104792

Contactpersoon mbo en middelbaar onderwijs Tilburg e.o.

Stuur een mail

Projecten door studenten

Treed op als opdrachtgever voor projecten die uitgevoerd worden door ICT-studenten. Dit biedt studenten de kans op te werken aan echte opdrachten en praktische ervaring op te doen. Het kan scholen helpen met praktische oplossingen voor uitdagingen die ze hebben.

Voorbeeldprojecten: Ontwikkeling van een schoolwebsite, automatisering van administratieve taken, creëren van educatieve apps.

Voorlichting Kennismaken met...

Speciaal voor de startende oriënteerders, die nog niet zo goed weten wat ze kunnen studeren na de middelbare school, zijn er de 'Iets met...' voorlichtingen. Vanuit Fontys ICT worden er twee interessegebieden uitgelicht: ICT, digitale innovatie & technologie en Artificial Intelligence.

Bekijk het aanbod 'Iets met...' voorlichtingen Vraag direct een 'Iets met...' voorlichting aan

Workshops en lezingen over AI

Praktische workshops en lezingen over kunstmatige intelligentie en generatieve AI, gericht op zowel personeel als leerlingen.

Onderwerpen: Basisprincipes van AI, toepassingen in het dagelijks leven, werk en school, en de toekomst van AI.

Workshops en lezingen Basis ICT vaardigheden voor leraren

Praktische workshops en lezingen over basis ICT vaardigheden voor leraren. Geef de leraren zelfvertrouwen en de voorbereiding op het integreren van digitale geletterdheid in hun dagelijkse onderwijspraktijk.

Onderwerpen: bijv. Windows functies, Office tekstverwerken en spreadsheets gebruiken, beheren van bestanden, problemen oplossen, digitale media etc.

Materiaal lenen

Scholen kunnen bijvoorbeeld Arduino-kits lenen voor programmeerlessen, zodat leerlingen hand-on ervaring kunnen opdoen met hardware en software. Fontys ICT kan ook begeleiding verzorgen voor de lessen.

Voorwaarden: beschikbaarheid en duur van de uitleenperiode in overleg.

Bezoek aan onze school

Rondleidingen en workshops op onze campus in Eindhoven of Tilburg, zodat leerlingen en/of leraren een kijkje kunnen nemen in de wereld van ICT en onze faciliteiten kunnen ervaren.

Activiteiten: Interactieve workshops, ontmoetingen met studenten en docenten en een rondleiidng door onze labs en werkruimtes.

Meedenken over ICT-onderwijs

Advies en samenwerking bij het ontwikkelen van ICT-onderwijs en voorbereidende professional skills voor het hbo.

Doel: scholen ondersteunen bij het integreren van ICT in hun curriculum en het voorbereiden van leerlingen op een hbo-opleiding.

Workshop Feedbackgericht Onderwijs

Workshops gericht op het implementeren van feedbackgericht onderwijs en demand-based learning.

Doelgroep: docenten die hun onderwijspraktijk willen verbeteren en aanpassen aan de behoeften van leerlingen.