Sprint naar content

Inclusie en diversiteit in het onderwijs | See Through

€ 550
Cursus
Sittard, 's-Hertogenbosch, Eindhoven

Met Inclusie en diversiteit in het onderwijs | See Through leer je bewuster kijken naar je eigenhandelen en versterk je een inclusieve leeromgeving.

Meld je nu aan

Check de startdata

Kennismaken?

Bekijk de mogelijkheden

Volg deze cursus Incompany

Interesse? Vraag naar de mogelijkheden.

Over de cursus

In de cursus Inclusie en diversiteit in het onderwijs | See Through onderzoek je hoe jouw aannames, verwachtingen en manier van kijken onbewust invloed hebben op hoe leerlingen, studenten en collega’s zich gezien en gewaardeerd voelen. Je leert deze invloed herkennen en vertaalt je inzichten naar inclusiever handelen in je eigen onderwijs- of begeleidingspraktijk.

Waarom Inclusie en diversiteit in het onderwijs | See Through?

  • Kijk anders naar inclusie.

    Ontdek hoe jouw aannames en verwachtingen invloed hebben op anderen.

  • Ervaar hoe jouw blik werkt.

    Ontdek via het See Through-belevingscircuit hoe jouw perspectief doorwerkt in de praktijk.

  • Maak inclusie concreet.

    Vertaal inzichten direct naar je eigen onderwijs- of begeleidingspraktijk.

  • Versterk gelijke kansen.

    Werk aan een leeromgeving waarin iedereen zich gezien en gewaardeerd voelt.

Bekijk ook deze opleidingen

Voor wie?

  • Leraren en docenten
  • Coaches, zorg- en kwaliteitscoördinatoren, studentcoaches en decanen
  • Leidinggevenden, managers en beleidsmakers
  • Begeleiders
  • Iedereen die werkt aan inclusie en diversiteit in het

Er gelden geen toelatingseisen voor deze cursus.

Je bent bereid kritisch te kijken naar je eigen aannames en handelen.

Inhoud & opbouw

Tijdens deze cursus onderzoek je hoe jouw aannames, verwachtingen en manier van kijken invloed hebben op hoe anderen zich gezien en gewaardeerd voelen. Je ontwikkelt de vaardigheden om inclusiever te handelen in je eigen onderwijs- of begeleidingspraktijk

De cursus bestaat uit 2 bijeenkomsten van 2,5 uur. Daarnaast besteed je ongeveer 4 uur aan voorbereiding en opdrachten. Voorafgaand aan en tussen de bijeenkomsten werk je aan opdrachten in je eigen onderwijs- of begeleidingspraktijk. De voorbereidende opdrachten bestaan uit lezen, luisteren, kijken en doen.

Sittard

  • 23 september 2026: 14.30 - 17.00 uur
  • 7 oktober 2026: 14.30 - 17.00 uur

Den Bosch

  • 26 oktober 2026: 14.30 - 17.00 uur
  • 9 november 2026: 14.30 - 17.00 uur

Eindhoven

  • 29 oktober 2026: 09.00 - 11.30 uur
  • 12 november 2026: 09.00 - 11.30 uur

De volgende inhoud komt terug in de lessen:

  • Bewustwording van eigen aannames, verwachtingen en onbewuste vooroordelen (bias)
  • Het belang van hoge verwachtingen voor alle leerlingen en studenten
  • Sense of belonging en hoe je dit versterkt
  • Inclusieve taal en toegankelijkheid
  • Ervaringsgericht leren via het See Through-belevingscircuit
  • Ontwerpgericht werken aan onderwijs dat toegankelijk is voor verschillende leerlingen, met Universal Design for Learning (UDL).
  • Vertaling van inzichten naar concrete acties tijdens een sprinthackathon (een intensieve, kortdurende werksessie)

De cursus Inclusie en diversiteit in het onderwijs | See Through heeft de volgende werkvormen:

  • Reflectie
  • Dialoog
  • Ervaringsgericht leren
  • Ontwerpgericht werken
  • Praktijkopdrachten
  • Sprinthackathon

Incompany mogelijk

Deze cursus wordt ook incompany aangeboden. Neem contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken.

Mail over incompany mogelijkheden

Docenten

I.M. (Ilonka) van der Sommen MA

Docent/ Onderzoeker | Ga naar LinkedIn

"In mijn werk als docent bij Fontys Educatie heb ik het geluk dat ik met veel professionals in zowel de opleiding als op de werkvloer in contact kom. Ik ben geïnteresseerd in het verhaal van de leerkracht, de docent en de leerling."

Inclusie en diversiteit in het onderwijs | See Through

Diploma

Certificaat

Kosten

€ 550

Studiebelasting

9 uur

Startdatum

22-09-2026

Niveau

Cursus

Locatie

Sittard, 's-Hertogenbosch, Eindhoven

Inclusie en diversiteit in het onderwijs | See Through

Diploma

Certificaat

Kosten

€ 550

Studiebelasting

9 uur

Startdatum

22-09-2026

Niveau

Cursus

Locatie

Sittard, 's-Hertogenbosch, Eindhoven

Duur

2 weken

Aanmelden

Hieronder vind je de startdata van deze cursus, samen met een link om je in te schrijven. De cursus gaat door wanneer er voldoende aanmeldingen zijn.

Van aanmelden tot starten

Benieuwd wat er allemaal staat te gebeuren tot en na het aanmelden voor deze opleiding? Bekijk het hele aanmeldproces.

Vragen die wij vaak krijgen

Bij Inclusie en diversiteit in het onderwijs | See Through onderzoek je hoe jouw aannames en verwachtingen invloed hebben op anderen en leer je inclusiever handelen.

Bij See Through onderzoek je welke invloed jouw aannames, verwachtingen en manier van kijken hebben op hoe leerlingen, studenten en collega's zich gezien en gewaardeerd voelen. 

Je leert hoe inclusieve taal, hoge verwachtingen en bewust handelen bijdragen aan gelijke kansen voor iedere leerling. 

Met praktijkopdrachten en het See Through-belevingscircuit vertaal je inzichten naar concrete acties. 

Je ervaart hoe jouw perspectief invloed heeft op je handelen en onderzoekt wat dit betekent voor jouw onderwijspraktijk.

Heb je een vraag?

We helpen je graag verder.

Bereikbaar op ma t/m vrijdag 8:30-17:00 uur