
Ik weet al naar welke studie ik wil switchen
Alle Fontysopleidingen starten in september. Als je al vroeg in het studiejaar twijfelt of je huidige opleiding bij je past, kun je soms voor 1 oktober starten met je nieuwe opleiding. Een aantal Fontysopleidingen hebben een startmoment in februari.
Je meldt je bij Studielink aan voor de opleiding van jouw keuze.
Wanneer je voor 1 oktober switcht naar een nieuwe opleiding kun je blijven studeren met zo min mogelijk studievertraging. Je ‘verliest’ dus geen studiejaar. Houd er wel rekening mee dat je later start waardoor sommige dingen wat lastiger kunnen zijn. Je medestudenten kennen elkaar al en je hebt een maand aan lessen gemist. Daarom zal je in eerste instantie extra tijd moeten steken in je studie.
Tussenjaar
Ben je nog niet helemaal overtuigd van je keuze? Overweeg dan een tussenjaar om zo de tijd te nemen om te ontdekken wat er echt bij je past.
Matchen jouw verwachtingen met de werkelijkheid, bijvoorbeeld als het gaat om samenwerken of de verdeling theorie en praktijk? Je ontdekt het tijdens meelopen en proefstuderen.
Start je nieuwe studie pas over een tijdje?
Vraag je je af hoe je je tussenjaar goed kunt invullen? In een tussenjaar kun je super veel leren. Je hoeft dit dus echt niet te zien als een 'weggegooid' jaar. Wel is het belangrijk om een plan te maken. Wat ga je doen en wat wil je in dit jaar bereiken? De focus ligt op jou en jouw toekomst!