Student twijfelt of de studie past of wil stoppen, maar weet niet hoe nu verder...
Deze student geeft aan dat de studie niet aansluit bij zijn interesses, kwaliteiten of activiteiten die hij graag doet; de student vindt de stof te moeilijk of juist te makkelijk en twijfelt over het niveau; de manier van studeren spreekt de student niet aan, bijvoorbeeld de hoeveelheid praktijk, contacturen of het onderwijsconcept; de student heeft twijfels of het toekomstig werkveld wel bij hem past of wil misschien stoppen met studeren.
Zit de twijfel op studiekeuze of is het de manier van onderwijs, niveau of motivatie. Het is van belang om deze student tijdig te signaleren en te begeleiden. Vaak zijn de signalen al zichtbaar in de eerste periode.
De student kan een individueel studiekeuzetraject volgen maar ook zelf aan de slag met opdrachten en zo ontdekken welke studie het beste past. Wil de student graag eenmalig in een kleine groep aan de slag om zo een stap verder te komen in zijn studiekeuzeproces, dan past de workshop studiekeuze hierbij.
Wil de student op een intensieve manier en in een groep aan de slag met zijn studiekeuze dan is het Explore traject een goede optie. Wil de student naast intensieve begeleiding in een groep blijven studeren kijk dan naar het Empower TEC programma.
Denkt de student aan stoppen en de (financiële) gevolgen hiervan, dan kan hij dit bespreken met een studentendecaan.
Verwijs je studenten door naar: