Jouw Purple introductieweek
- Purple introductieweek vindt plaats in de week van 24 - 28 augustus 2026*.
* Per opleiding wordt bepaald of je op maandag of dinsdag start en of er op vrijdag nog een activiteit is.
Maak vrienden en start goed
Tijdens Purple ontmoet je je studiegenoten en leer je mensen kennen met wie je een toptijd gaat beleven. Je ontdekt hoe jouw opleiding werkt, leert de campus en de stad kennen en doet samen leuke activiteiten. Samen eten, op pad gaan, lachen en herinneringen maken – het hoort er allemaal bij.
Benieuwd wat er precies gaat gebeuren, waar je moet zijn en bij wie je terecht kunt met vragen? Dat lees je op deze pagina.
Samen maken we er een knallende start van jouw studie van!
Programma
Dinsdag 25 t/m donderdag 27 augustus is de de Purple Introductieweek van de opleidingen Accountancy, Finance & Control en Finance, Tax and Advice. Het programma eindigt iedere dag uiterlijk 22.00 uur. Je blijft niet slapen tijdens de introweek.
We starten de dag op Fontys Campus Rachelsmolen (Rachelsmolen 1 te Eindhoven).
Programma
- 12.30 - 13.30 uur - Kennismaking met je PO Coach
- 13.30 - 16.00 uur - Kennismaking met je klas
- 16.00 - 20.00 uur - Fontys Economie en Communicatie feest (inclusief avondeten)
- 20.00 - 22.00 uur - Feest studievereniging Young Financials bij Café de Spijker (Stratumseind)
Jouw introductiedag begint 's ochtends met een City Tour door jouw Fontys-stad. Je volgt hierbij een combinatie van routes langs foodspots, sportlocaties, creatieve plekken, muziek, innovatie en ontspanning.
's Middags neem je deel aan een van de festivals of stadsprogramma's:
- Eindhoven – Vibes Studentenfestival
- Tilburg – Square One Festival
- Den Bosch, Venlo en Sittard – stadsprogramma
De middagactiviteiten zijn een samenwerking tussen Fontys, de gemeente en/of lokale horecagelegenheden.
Het Vibes studentenfestival (Eindhoven) is ook toegankelijk voor andere onderwijsinstellingen uit de stad, o.a. Summa, Sint Lucas, De Rooi Pannen en de TU/e.
Het Square One Festival (Tilburg) is ook toegankelijk voor andere onderwijsinstellingen uit de stad, o.a. Yonder, Yuverta, De Rooi Pannen en Tilburg University.
We sluiten de introductieweek af met een knaller! Namelijk met het Purple Festival* op donderdag 27 augustus van 13.00 uur tot 22.00 uur in het Leijpark in Tilburg. Hier komt de gehele Fontys community samen.
Het festival vindt plaats in het Leijpark in Tilburg.
Studenten van alle Fontys-steden en opleidingen komen samen voor een dag vol artiesten en activiteiten verspreid over verschillende podia. Een perfecte afsluiting van je eerste week bij Fontys, samen met nieuwe vrienden, klasgenoten en docenten.
* Je festivalticket zit inbegrepen in je inschrijving voor de introductieweek, je hoeft dit niet los te kopen.
Alles over de Purple-woensdag en -donderdag in één app
Met de Purple Introduction Fontys app heb je alle informatie over het Fontysbrede Purple programma bij de hand. Je vindt hier het woensdagprogramma, de locaties, belangrijke updates en alle nieuwtjes over het Purple Festival op donderdag. Zo ben je altijd op de hoogte en haal je alles uit je introweek bij Fontys!
De activiteiten van jouw opleiding op de andere dagen vind je niet in de app.
Aanmelden
Begin je studententijd goed! Meld je aan voor de Fontys Purple introductieweek via onderstaande knop.
Tijdens de introweek volg je het programma van jouw opleiding en leer je meteen andere studenten kennen.
Veel gestelde vragen
Ja, je moet je aanmelden, doe dit op tijd want de plekken zijn beperkt.
Nee, het is niet verplicht, maar het is wél echt een aanrader. Je leert je nieuwe klasgenoten, docenten en de campus kennen, en het maakt het starten van je studie een stuk makkelijker.
De introductieweek vindt in de week voordat je met je opleiding start plaats. De introweek is voor alle nieuwe studenten.
Ga naar alle veel gestelde vragen