Online onderwijs vanuit de operatiekamer
Het online onderwijs vraagt veel van studenten en docenten. Dat ervaart ook Janneke Dekkers, operatieassistent in het Jeroen Bosch Ziekenhuis én docent Operatieve Zorg en Technieken bij de Fontys opleiding Verpleegkunde – Technische stroom. ‘Hele dagen staar ik naar mijn laptop en praat tegen blokjes’, vertelt Janneke, ‘in de hoop dat er iemand antwoordt. Normaal gesproken maak ik veel bewegingen door de klas om studenten bij de les te houden, vertel anekdotes of vraag ze zelf iets te vertellen. Heel anders dan nu: studenten raken gedemotiveerd, dus aan mij de taak om ze, ook online, bij de les te houden.’ De opleiding behelst zeker in het begin veel theorie. Een prikkeling uit de praktijk kan daarbij ondersteunen en daar heeft Janneke wat op bedacht.
Door de huidige beperkingen is het lastig studenten buiten de stage om op een goede wijze in verbinding te brengen met de praktijk. Janneke bracht daarom de praktijk online, in samenwerking met het operatiecentrum van het Jeroen Bosch Ziekenhuis. Via een livestream kregen de studenten een rondleiding op de Centrale Sterilisatieafdeling en keken mee met een operatie. De studenten waren erg enthousiast en hadden het gevoel even in het operatiecentrum te zijn geweest. Zo kregen we van een student terug dat voor haar de theorie op zijn plek viel door het zien van de praktijk.
Enthousiasme
Zowel Fontys als het operatiecentrum van het Jeroen Bosch Ziekenhuis zijn enthousiast over deze samenwerking die het mogelijk maakt meer op maat les te geven. Er zijn zelfs al nieuwe momenten gepland. Een groep studenten uit het eerste en tweede leerjaar zijn deze week wederom online te gast op het operatiecentrum.
Meer weten over deze opleiding? Bekijk dan hier de opleidingspagina van Verpleegkunde – Technische stroom.