
Werken in de ICT
Persoonlijk adviesgesprek
Direct benieuwd naar jouw mogelijkheden? Klik op meer informatie voor ons opleidingsaanbod of vraag direct een adviesgesprek aan met Yvonne Derksen, studieadviseur ICT Onderwijs voor Professionals.
ICT is overal. Elke dag wordt gewerkt aan ontwikkeling van nieuwe toepassingen. Technologische ontwikkelingen veranderen in een hoog tempo, informatie groeit exponentieel en is overal beschikbaar. De industriële samenleving verschuift naar een dynamische innovatie-economie met een grote behoefte aan opgeleide ICT’ers. In welke richting je ook verder wilt, bij ons is het mogelijk. Wij helpen je graag bij het maken van een keuze die past bij jouw ambities.
Bij Fontys Pro ICT
- Kun je kiezen uit een uitgebreid aanbod op maat;
- Werk je aan je professionaliteit;
- Zijn docenten stimulerend, verbindend, deskundig en betrokken;
- Sluit je studie direct aan bij de onderwijspraktijk
Online voorlichtingen
De eerstvolgende online voorlichtingen vinden plaats in het voorjaar. De data volgen binnenkort. Wil je bericht van ons krijgen wanneer je je kunt aanmelden? Laat dan je gegevens achter. De online voorlichtingen bestaan uit presentaties en het is mogelijk om live vragen te stellen aan docenten en studenten. Hiermee helpen we je als je nog twijfelt over je keuze voor een opleiding.
Houd me op de hoogte
Inge, Karlijn en Robin gingen jou voor...
en maakten een switch naar de ICTOnze ICT opleidingen
HBO-ICT
Bekijk opleidingAls ICT’er moet je snel kunnen schakelen en meegaan met de laatste ontwikkelingen. Je moet vooruit denken, creatief zijn en een kei in je ICT-specialisatie. HBO-ICT geeft je hiervoor alle tools. Verbreden of verdiepen binnen het totale aanbod: kies je persoonlijke leerroute.
- Vierjarige deeltijdbachelor in de avonduren
- Open onderwijs, inhoud passend bij eigen werkplek en interesse
- Flexibel in snelheid en inhoud met werkervaring en voorkennis. Intake vereist!
Wil je worden opgeleid in een specifieke functie op hbo-niveau? Volg dan de Associate degree AD-ICT in een van de verschillende richtingen.
- Brede oriëntatie
- Onderwijsvorm goed te combineren met je werk en privé
- Studentnabij onderwijs: geen tentamens, wel individuele begeleiding en beoordeling bij het leerproces

Het verhaal van Inge
Voordat ik met de omscholing naar ICT begon, werkte ik als ZZP’er op het gebied van illustratie en animatie. Ik dacht al een aantal jaren aan het maken van deze switch, had al wat ervaring in front-end klusjes aan websites en snuffelde al aan het schrijven van codes. Daardoor wist ik dat ICT iets voor mij kon zijn. Het puzzelen met codes en techniek is lekker creatief en uitdagend denkwerk waarin ik me helemaal kan verliezen.
Tijdens de opleiding leerde ik vooral om te denken als een programmeur. Zodat ik een goede basis en werkhouding kreeg om meer technieken te leren en een ICT-start te maken. Dat is gelukt: ik ben geen ZZP’er meer, dat wilde ik ook niet meer, maar werk nu als Developer bij een bedrijf. Ik draai nog niet echt mee op projecten, maar krijg juist veel tijd om de gebruikte technieken, talen, producten en raamwerken binnen het bedrijf te leren kennen.
Volgens mij zijn er wel meer mensen die dit werk leuk zouden vinden, zonder dat ze zich dat nu realiseren. Dat het zo’n creatief nadenkwerk is, is niet bij iedereen bekend. Als je ander werk wilt en ICT je aanspreekt, is deze switch zeker het overwegen waard. Ik heb geen specifiek focuspunt van waar ik naartoe wil, maar stel me juist heel open op. Het is een nieuw terrein voor me en ik wil de tijd nemen om te ontdekken wat voor mijn beste plek in ICT is. Mijn toekomst is in ieder geval nu begonnen!

Het verhaal van Robin
Mijn droom is om bij de politie aan de slag te gaan in de digitale opsporing. Ik wil graag leren cyber security te beheren en monitoren. Mijn werkgever, de penitentiaire inrichting Grave, gaf me met de juiste faciliteiten een kans op een tweede carrière. Het was een no-brainer die kans aan te grijpen.
Kreeg ik niet alle ruimte van mijn werkgever, dan had ik een minder zware opleiding gekozen. Het studeren in deeltijd is best zwaar. Als eerstejaars staan bedrijven niet bepaald om je te springen; ze zoeken toch vooral derde- of vierdejaars die al wat langer meelopen. En je moet het werkveld leren kennen, ook dat heeft tijd nodig.
Naast mijn werk als Bewaarder complexbeveiliger, doe ik nu twee dagen per week werkervaring op bij Kropman Installatietechniek. Daar kan ik ook mijn studieopdrachten uitvoeren. Ondertussen oriënteer ik me op het maken van doelgerichte stappen richting digitale opsporing in het derde en vierde jaar. Hopelijk haal ik dan een stage- of werkplek binnen bij de politie, daar wil ik immers ook na mijn studie aan de slag.
De uitdaging om in samenwerking resultaten te boeken en het proces te verbeteren en te stroomlijnen, maakt het werken in ICT zo leuk voor me. Je werkt met gelijkgestemden aan een product dat oplossingen biedt. Draag je die oplossingen goed voor, worden ze ook echt opgenomen. Dat stimuleren van meedenken in vooruitgang vind ik erg fijn.

Het verhaal van Karlijn
Als voltijdstudent Technische Bedrijfskunde sprak Business Intelligence -het omgaan met systemen- me vanaf het begin al erg aan. Daarom ben ik me gaan oriënteren op een master Data Science. ICT bleek daarvoor een goede basis en dus doe ik nu deeltijd ICT erbij. Gelukkig sluiten mijn twee opleidingen op elkaar aan en zijn de twee bachelors goed te combineren.
Het is reuze interessant om te leren hoe je ICT meteen kan toepassen in je werk. Eerst dacht ik dat ik het niet zou kunnen, maar omdat proberen nooit kwaad kan, heb ik de knoop door. Tot nu toe heb ik daarvan geen seconde spijt gehad.
Eerst dacht ik altijd dat ICT alleen gericht is op computers. Dat is echter helemaal niet zo. Juist dat maakt ICT zo verschillend en interessant. ICT is de toekomst. Je hebt het steeds meer nodig en relatief is er ook een schaarste aan ICT-mensen. Niet alleen vanwege dat toekomstperspectief, maar ook op persoonlijk vlak is deze switch één van mijn beste keuzes. Het klinkt misschien heel cliché, maar deze studie voelt voor mij meer als hobby dan als studeren.
Graag wil ik leren om op basis van de juiste data bedrijven gedegen te adviseren. Momenteel werk ik bij de GGD Brabant-Zuidoost bij de afdeling Infectieziektebestrijding en lever ik input in de vorm van data-analyses. Na de opleiding ICT wil ik nog een master Data Science doen en dan uiteindelijk de gezondheidszorg onderbouwd adviseren. Zodat ik mensen kan helpen in de uitdagingen waar ze tegenaan lopen, maar dan met data in plaats van zorg.