Wil je als freelancer aan de slag gaan of wil je werkzaamheden voor jezelf verrichten naast je studie of een vaste baan? Dan is deze cursus echt iets voor jou. In vijf avonden ben je een startbekwame freelancer of zelfstandig ondernemer. Naast alle praktische zaken die je tegenkomt, gaan we vooral in op je overwegingen om voor jezelf te gaan werken en jouw persoonlijke kwaliteiten. Vragen waar je antwoord op krijgt zijn: Wat zijn de voor- en nadelen van voor mezelf beginnen? Waarom wil ik het zelf en wat moet ik gezien mijn levensstandaard minimaal verdienen? Wat zijn mijn kwaliteiten? Wat moet ik regelen met de Kamer van Koophandel en Belastingdienst? Wat is een VAR? Hoe krijg ik klanten? Hoe regel ik alles juridisch gezien? Hoe bepaal ik mijn uurtarief? Kortom: alles wat je moet weten om voorbereid te starten.
Doelgroep: (beginnende) journalisten die als freelancer meer inzicht willen krijgen in het journalistieke ondernemerschap.
Vereist startniveau: geen. Wel bereidheid om na te denken over de mogelijkheden van het zelfstandig ondernemen.
Werkvormen: tijdens de vijf avonden krijg je lessen, maar zul je ook groepjes discussiëren en opdrachten doen. De colleges bereid je voor met een aantal opdrachten. De colleges worden opgeluisterd door gasten uit de praktijk.
Literatuur: hand outs worden verstrekt tijdens de cursus
Bijzonderheden: deze cursus leent zich uitstekend om daarna voor jezelf te beginnen.